Minik bilim kahramanları ‘Küçük Einsteinlar’ ödülünü kazandı

Nerede olduğunuz çok önemi yok, önemli olan hayellerinizin ne kadar güçlü olduğu. Çayırlı İlkokulu öğrencileri, “Görevimiz Ay-Mission Moon” isimli proje kapsamında ayda yaşam alanı kurup, kodlama mantığıyla oluşturulan lunaparkın hareket etmesini sağlayarak, “Küçük Einsteinlar” ödülünü kazandı.

“Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor Projesine öğrencilerimizle birlikte başvurumuzu yaptık ve başvurumuz kabul edildi. 17 Mart’ta Kocaeli Bilim Merkezinde yerimizi aldık, standımızı kurduk. ‘Görevimiz Ay-Mission Moon’ şeklinde bir temamız vardı. Proje kapsamında öğrencilerimizle aya gittik ve ayda yaşamamızı idame ettirebilecek tesisler ve yaşam alanları kurduk.”

Burada “Çocuklar nereye giderse gitsin çocuktur.” mantığıyla aya lunapark inşa ettiklerini anlatan Yalçınkaya, kodlama mantığıyla bu lunaparkı birçok hareketler yaparak çocuklara oyun alanı oluşturduklarını bildirdi.

Okul olarak fuardan başarıyla döndüklerini hatırlatan Yalçınkaya, “Kocaeli Bilim Merkezindeki fuarda okul olarak oraya katılan tek köy okuluyduk ve biz, ‘Küçük Einsteinlar’ ödülünü kazandık. Ödül öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz açısından çok büyük bir motivasyon oldu, neler yapabildiğimizi öncelikle öğrencilerimiz farkına vardılar. Bundan sonraki senelerde de robotik kodlama ve teknolojiyi yakından takip edebilme adına çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıntı İçin: Tıklayınız

Önceki Yıllarda Ödül Alan Projeler

 

Yorum Yaz