Discover Genç Yetenek Programı: 11 bini aşkın genç başvurdu

Discover Genç Yetenek Programı: 11 bini aşkın genç başvurdu. Vodafone’un Türkiye’de 2008 yılından beri sürdürdüğü Discover Genç Yetenek Programı’nın yeni dönem başvuruları sonuçlandı. Toplam 11 bini aşkın kişinin başvurduğu program kapsamında bu yıl geçen yıllara göre yaklaşık 2 katı işe alım gerçekleşti.

Program kapsamında bugüne kadar toplam 420 genç yeteneği istihdam eden Vodafone Türkiye, bu yıl 25 farklı üniversiteden 79 gence tam zamanlı çalışma imkanı sundu. Programa kabul edilen ve geleceğin liderleri olarak yetiştirilecek gençler arasındaki kadın oranı ise yüzde 54 olarak gerçekleşti.

Temmuz itibarıyla Vodafone Türkiye’de çalışmaya başlayan genç yetenekler, şirketin “Agile (Çevik)” çalışma yaklaşımı doğrultusunda farklı fonksiyonlardan bir araya gelen kişilerin oluşturduğu, uçtan uca sorumluluğa sahip olarak otonom şekilde çalışan ve “squad” adı verilen ekiplere de dahil olacak.

Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram, geleceğin liderleri olarak gördükleri genç yetenekleri keşfetmeyi ve organizasyonlarına katmayı önemsediklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Vodafone olarak, gelecekte liderlik ekibimizde görev alabileceğine inandığımız, yoğun bir eğitim ve gelişim yatırımı yaptığımız gençleri her yıl Discover Genç Yetenek Programı aracılığıyla Vodafone Türkiye ailesine dahil ediyoruz. Onlara rotasyonlu çalışma modeli ile farklı uzmanlıkları ve dijital rolleri uçtan uca deneyimleme imkanı sunuyoruz. Programımıza bu yıl 11 bini aşkın başvuru oldu. İşe alım oranımız ise geçen yılların yaklaşık 2 katına çıktı ve 79 gencimiz temmuz başı itibarıyla şirketimizde tam zamanlı çalışmaya başladı. Vodafone Türkiye olarak, bir yandan geleceği şekillendirirken, bir yandan da dijital dönüşümün liderleri olabilecek, çevik çalışma yöntemlerine sahip ve geleceğin mesleklerinde yer alacak genç yetenekleri keşfetmeye devam edeceğiz.”

Yorum Yaz